Samodzielna regeneracja amortyzatorów motocyklowych

Często oddajemy swoje maszyny w ręce mechaników, nie zdajemy sobie tym samym sprawy z tego, że większość rzeczy jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, zdobywając tym samym doświadczenie i poznając lepiej maszynę. Warto myśleć o motocyklu jak o przyjacielu, a nawet swoim własnym tworze, wtedy nic nas nie powinno zaskoczyć. Przykładem może być regeneracja części eksploatacyjnych, jak chociażby amortyzatory motocyklowe i zawieszenia.

Czego będziemy potrzebować? Oczywiście części, które wcale nie są tak drogie, jak może nam się to wydawać. Warto brać pod uwagę wykorzystane technologie, ponieważ jak wiadomo nowoczesne motocykle, mogą mieć tak dużą ilość nowinek, że bez odpowiednich narzędzi, nie będziemy w stanie samodzielnie nic zdziałać, jednak maszyny klasyczne (w tym przypadku Simson), są bardzo proste w działaniu.

Zestaw naprawczy so Simsona, który został wyprodukowany przez renomowaną firmę MZA, powinien nam w stanowczości wystarczyć. Jego cena, to zaledwie 65 złotych, a znajdziemy w nim takie elementy jak:

  • Sprężyny amortyzatorów w ilości dwóch sztuk,
  • Uszczelniacze amortyzatorów, również dwie sztuki,
  • Prochowniki amortyzatorów, dwie sztuki
  • segery, podkładki, nakrętki do goleni amortyzatora.

Czyli jest to kompleksowy zestaw, służący do regeneracji przednich amortyzatorów w waszych Simsonach.

Reszta rzeczy o których należy pamiętać, to przede wszystkim odpowiednie narzędzia, bez których niemal niczego nie będzie w stanie zrobić oraz zadbanie o czystość pracy, ponieważ jeśli dostanie się chociaż kilka ziarenek piasku, może to zniszczyć całe nasze przednie zawieszenie.