Handbary, uratują nasze rękawiczki o dłonie!

Jedziemy przez las swoim motocyklem, kontakt z naturą, świeże powietrze i adrenalina. Czy możemy spodziewać się jakiś nieprzyjemności? Jeśli w odpowiedni sposób nie zabezpieczymy swojego ciała i nie wyposażymy się w żadne zabezpieczenia, niestety możemy zacząć odczuwać konsekwencje błędnych decyzji. Handbary, mogą przykładowo osłonić nasze dłonie przed kamieniami, które będą nie tylko niszczyć rękawice, ale również w przypadku większych elementów, mogą ochronić nasze dłonie.

Dużo osób może zapytać, czy przypadkiem nie od tego są terenowe rękawice motocyklowe? Po części tak, jednak chronią one nas jeszcze przed wiatrem i w przypadku gleby, czyli tak jak handbary, które są w pewnym sensie dodatkową ochroną i osłoną.

Chronią nas również przed wiatrem i zużywalność rękawic jest minimalizowana bardzo mocno, więc nie będziemy musieli dodatkowo niszczyć swojego sprzętu i przejeźdzaimy w nim o wiele dłużej – oszczędzając tym samym gotówkę. Ale jak to? Przecież musicie dokupić dodatkowy element, to bez sensu, ponieważ jak zaoszczędzisz, skoro musisz wydać? A no tak, że kupując handbary Leoshi, w cenie 80 złotych, chronisz swoje rękawice, które mogą kosztować nawet 200 złotych, jak to ma miejsce w przypadku firmy FOX. Zabezpieczają one również manetki i klamki.

Komu najbardziej się przydadzą handbary?

Oj, chyba nie muszę mówić, że motocross bez handbarów jest bardzo trudny? Muszę? No ok. Jedziesz na torze żużlowym i starasz się wyprzedzić swojego przeciwnika, jedziesz więc momentami za nim, a co wydostaje się spod jego kół? Miliony kamieni, które uderzają w nas i nasz motocykl. O ile uderzenie drobnego kamienia w kask, nie zakłóci naszej jazdy i nie zaboli nas w żaden sposób, o tyle setki uderzeń na minutę w palce (nawet w przypadku rękawiczek), może być bardzo nieprzyjemne i bolesne.

Handbary, jak wybrać.

Można mówić, że najlepiej wybrać najdroższe, jednak po co to robić, jeśli nie jesteście zawodowcami i nie startujecie w zawodach? Nawet wcześniej wspomniane handbary, są wykonane z grubego plastiku, wzmocnione aluminiową konstrukcją i w zestawie znajdują się dosłownie wszystkie elementy montażowe. Otrzymujesz w cenie wszystko, czego naprawdę potrzebujesz do komfortowej jazdy crossem, enduro, funbike, a nawet quadem.

Jedynie powinniśmy zwrócić uwagę na kolor, jeśli nie chcemy wyglądać zabawnie, chociaż śmiało można powiedzieć, że różnego rodzaju kontrasty, są obecnie bardzo modne, więc może różowe handbary, będą wyglądać dość ciekawe przy czarnym motocyklu? Jak sami to oceniacie?